آخرین وضعیت تامین برق خودروهای برقی

آخرین وضعیت تامین برق خودروهای برقی

تولیدو: معاون هماهنگی انتقال شركت توانیر اظهار داشت: با برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته هیچ مشكلی از جانب توانیر برای تامین برق خودروها و موتورسیكلت های برقی وجود ندارد.سید زمان حسینی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینكه طبق سیاست گذاری های سازمان های بین المللی تا سال ۲۰۵۰ الزاما باید ۷۰ درصد خودروهای دنیا برقی شوند، اظهار نمود: هم اكنون در ایران حدود ۱۷ میلیون خودرو و ۱۳ میلیون موتورسیكلت وجود دارد.

وی با اشاره به سیاست دولت برای توسعه خودروها و موتورسیكلت های برقی، عنوان كرد: در مجلس در حال برنامه ریزی و پیگیری هستند تا هر سال ۱۰ درصد موتورسیكلت های معمولی كاهش پیدا كند و به موتورسیكلت برقی تبدیل گردد كه در این شرایط ما برای تامین برق هیچ مشكلی نداریم.

معاون هماهنگی انتقال شركت توانیر با اشاره به اینكه هر یك موتورسیكلت به اندازه چهار خودروی معمولی در محیط آلودگی تولید می كند، اظهار داشت: بطور قطع سیاست توسعه موتور و خودرو برقی می تواند در كاهش آلودگی ها موثر باشد.

طبق سیاست وزارت نیرو هم باید تا سال ۲۰۵۰ حدود ۷۰ درصد خودروها و موتورسیكلت ها به سمت برقی شدن بروند كه البته برقی كردن موتورسیكلت ها در اولویت است چراكه موتورسیكلت ها چهار برابر خودروهای معمولی آلودگی تولید می كنند.

با توجه به شرایط فعلی، در آینده برق جایگزین بنزین در ایران خواهد شد، بنابراین وزارت نیرو در حال فراهم كردن شرایطی است تا در زمان های غیر پیك با نصب تجهیزات مورد نیاز، خودروهای برقی را در مكان های مورد نظر شارژ كند همینطور به دنبال تولید شرایط ارتباط مناسب تولید باتری و خودرو برقی در ایران است.
1397/03/18
12:32:03
5.0 / 5
4614
تگهای خبر: تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو