خروجی گمرك بوشهر هوشمند شد

خروجی گمرك بوشهر هوشمند شد

تولیدو: بوشهر- سرپرست حوزه نظارت گمركات استان بوشهر اظهار داشت: برای اولین بار در كشور فرآیند تخصیص كارشناس و ارزیاب در خروجی گمرك بوشهر بصورت هوشمند در سامانه جامع امور گمركی صورت می پذیرد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، منصور بازیار روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: در گذشته این فرآیند گمركی به صورت سنتی و دستی توسط رئیس خروجی در سیستم صورت می پذیرفت كه با عنایت به حجم بالای فعالیت ها در بعضی مواقع منجر به توقف كار و تولید صف های طولانی درگمرك می شد.
وی بیان كرد: با راه اندازی این قابلیت مهم در سامانه جامع امور گمركی مشكلات یادشده برطرف می گردد.
بازیار اضافه كرد: از این پس فرآیند تخصیص كارشناس و ارزیاب در خروجی گمرك به صورت هوشمند و بدون رجوع به مسئول درخروجی انجام و صاحبان كالا و تجار و بازرگانان نیازی به حضور فیزیكی در گمرك ندارند.
وی تصریح كرد: سیستمی شدن این فرآیند علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند خروج كالا، سبب افزایش دقت در بازرسی ها، كنترل های سیستمی، جلوگیری از اعمال سلیقه و ارتقای مدیریت ریسك در گمرك می گردد.
بازیار اظهار نمود: با عنایت به اینكه افزایش سرعت عملیات بارگیری و خروج كالا از گمرك و حذف گلوگاه های كاری از مهمترین اهداف در بحث تكریم تجار و بازرگانان و صاحبان كالاست این فرآیند كمك به رسیدن به این هدف می كند.
وی افزود: در مراحل بعدی ارتقای سیستمی در خروجی گمرك بوشهر انتخاب مسیر در سه سطح 1 و 2 و 3 است كه با اجرایی شدن این مرحله شاهد كاهش چشمگیر زمان عملیات خروج كالا از گمرك بوشهر خواهیم بود.
بازیار خاطرنشان كرد: اجرای فرآیند تخصیص كارشناس و ارزیاب در خروجی گمرك بوشهر با همكاری دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرك جمهوری اسلامی ایران و نیروهای توانمند بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرك بوشهر محقق شده است.
7212/6043**


1397/02/25
14:46:03
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: فناوری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
تولیدو