استاندار گیلان تأكید كرد

لزوم تولید یك شعبه بانك روسی در منطقه آزاد انزلی

لزوم تولید یك شعبه بانك روسی در منطقه آزاد انزلی

تولیدو: استاندار گیلان، به پیوند منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان اشاره نمود و اظهار داشت: تولید یك شعبه از بانك روسی در منطقه آزاد انزلی روند تبادلات بانكی بین دو كشور را تسهیل می كند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، «مصطفی سالاری» در دیدار با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور همكاری با دولت های منطقه خزر، نقش استان گیلان در توسعه روابط بین دو كشور را بسیار موثر ارزیابی كرد و اضافه كرد: دكتر روحانی، رئیس جمهور در مورد تقویت روابط ایران و روسیه تاكید ویژه دارند.
نماینده عالی دولت در گیلان، به پیگیری های مستمر سفیر روسیه در ایران در مسیر توسعه روابط هم اشاره و اظهار نمود: نقش ارتباط بیشتر بخش خصوصی دو كشور برای گسترش روابط میان استان ها بسیار حائز اهمیت است كه بخش های دولتی باید زمینه آن را فراهم نمایند.
وی بر تسریع هرگونه اقدام برای توسعه روابط تجاری تاكید و خاطرنشان كرد: راه اندازی پرواز «رشت – باكو –آستراخان» می تواند در افزایش ارتباط تجار دو كشور و هم سفرهای تفریحی تأثیرگذار باشد و آمادگی داریم كه برای تسهیل این بخش و تداوم آن نصف ظرفیت این پرواز را به صورت چارتر در نظر بگیریم.
این مقام مسئول، بر لزوم هماهنگی تجار دو طرف برای تعیین قیمت كالاها در سرای تجاری ایرانی ها مستقر در آستراخان تصریح كرد و متذكر شد: این اقدام می تواند انگیزه تجار روسی و ایرانی برای حضور در بازارهای دو طرف را فراهم آورد.
سالاری، به پیوند منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان هم اشاره نمود و اظهار داشت: تولید یك شعبه از بانك روسی در منطقه آزاد انزلی روند تبادلات بانكی بین دو كشور را تسهیل می كند.
وی الكترونیكی كردن روابط تجار دو كشور با استفاده از اتاق های بازرگانی را یكی دیگر از اقدام های موثر در تسریع روند ارتباط تجاری و اقتصادی دانست و اضافه كرد: تعیین تعرفه ترجیحی هم می تواند تحول تجاری برای دو كشور را به دنبال داشته باشد.1397/02/17
12:50:21
5.0 / 5
4613
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
تولیدو