كشتی آرای خبر داد

سكه به  یك میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید

سكه به  یك میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید

تولیدو: محمد كشتی آرای از رسیدن قیمت سكه در بازار به بیش از یك میلیون و ۷۲۰ هزار تومان اطلاع داد و اظهار داشت: البته در این قیمت حدود ۱۲۰ هزار تومان حباب است.عضوی هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در هفته اول نوروز با عنایت به بالا رفتن قیمت جهانی طلا و بحث وجود تقاضا در بازار، قیمت ها تا حدی افزایش پیدا كرد.

وی با اشاره به اینكه در این مدت قیمت هر اونس طلای جهانی به بیش از ۱۵۵۰ دلار رسیده بود، اظهار داشت: در ایام گذشته این نرخ كمی كاهش پیدا كرده و تا حدود ۱۳۲۵ دلار رسیده است.

كشتی آرای ادامه داد: از روز سه شنبه قیمت ها تا حدی رو به كاهش است اما بسته بودن بازار و در كنار آن وجود تقاضا از جانب مردم سبب شده است كه در نخستین روزهای سال شاهد افزایش قیمت باشیم؛ به گونه ای كه قیمت سكه در این روزها به بالاترین نرخ آن یعنی بیش از یك میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید.

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر با تاكید بر اینكه افزایش قیمت جهانی طلا و افزایش نرخ ارز از دلایل گرانی طلا به حساب می آید، اظهار داشت: البته در دو - سه روز گذشته قیمت ها كمی تعدیل شده و بعنوان مثال قیمت سكه به یك میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی همینطور اظهاركرد: قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار در ایام گذشته به ۱۶۲ هزار تومان رسیده كه اكنون این نرخ به ۱۵۸ هزار تومان كاهش یافته است. قیمت نیم سكه در باز ار ۸۲۰ هزار تومان، ربع سكه ۵۲۵ هزار تومان و سكه گرمی هم ۳۳۸ هزار تومان است.

كشتی آرای در ادامه به تعطیلی بازار اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به این كه در ایام شنبه و یكشنبه بازار تعطیل بود و مشغول فعالیت نیست آنچه كه بعنوان قیمت عنوان میشود غیر رسمی است و ممكن است معامله ها بر مبنای عرضه و تقاضا تا حدی اختلاف قیمت داشته باشد زیرا قیمت های اعلام رشده رسمی نیست.

او همینطور اظهار نمود: بعد از تعطیلات تا حدی قیمت های موجود تعدیل خواهد شد و قیمت ها شفاف و واقعی می گردد.

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر در انتها سخنان خود تصریح كرد: نوروز امسال بازار سكه و طلا حالت التهابی پیدا كرده و قیمت ها واقعی نبود. در روزهای پیش از عید هم مردم ترجیح می دادند دارایی خویش را به سكه و ارز تبدیل كند تا ارزش آنها حفظ شود اما با این وجود بازار سكه ركود داشت و اینگونه نبود كه مانند سال های قبل مردم بعنوان عیدی سكه بخرند.
1397/01/13
16:54:38
5.0 / 5
5062
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
تولیدو