نماینده مهر ولامرد: نیروهای بومی در صنایع منطقه استخدام شوند

نماینده مهر ولامرد: نیروهای بومی در صنایع منطقه استخدام شوند

تولیدو: شیراز- نماینده مردم شهرستان های مُهر و لامرد فارس در مجلس شورای سلامی اظهار داشت: این دو شهرستان در نقطه استراتژیك قرار گرفته اند و جوانان این دو شهرستان به این امید هستند كه در صنایع درحال احداث دو شهرستان، مشغول كار شوند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا سید محسن علوی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اشتغال لامرد و مهر با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: ماده 47 قانون برنامه ششم توسعه مبین ضرورت استخدام نیروهای بومی است و مطابق این قانون، شهرستان های لامرد و مهر در اولویت هستند.
این نماینده خطاب به وزیر كار اظهار داشت: ضروری می باشد كه تاكید بفرمایید كمیته اشتغال راه اندازی شود، هنوز روند جذب نیرو مورد تایید ما نیست و در زمان جذب نیرو بصورت گسترده دچار مشكل خواهیم شد.
علوی نظارت كارگروه اشتغال بر جذب نیروهای بومی را ضروری دانست و اظهار داشت: شورای اشتغال با حضور مدیران تشكیل گردد تا اینكه مردم بدانند كه جوانان جویای كار برپایه توانمندی ها و شایستگی ها و بدون دخالت سفارش ها به كارگیری می شوند.
وی همینطور اظهار داشت: تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی در این دو شهرستان در حال افزایش می باشد و بیمارستان جدید لامرد به همت خیراندیش م حاج محمود حیدر با اعتبار 21 میلیارد تومان در حال احداث است و با تجهیز آن بخشی از مشكل درمانی رفع می گردد و ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی لامرد به پلی كیلینك یكی از لزوم ها و هدیه ارزشمندی بود.
علوی كه رئیس كمیته امنیت اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم هست افزود: زمینه سرمایه گذاری برای سازمان بازنشستگی كشوری و شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در صنایع پایین دست آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد فراهم گشته است.
شهرستان های لامرد و مُهر به ترتیب در فاصله 320 و 350 كیلومتری شیراز قرار دارند.
9873 /1876


1397/01/07
13:56:02
5.0 / 5
5112
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو