وزیر صنعت، معدن و تجارت:

جای خودروهای پنج ستاره در خودروسازی خالی است

جای خودروهای پنج ستاره در خودروسازی خالی است

تولیدو: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: هم اكنون تعداد خودروهای چهار ستاره تولیدی در خودروسازی محدود است كه باید افزایش پیدا كند. ضمن آنكه جای خودروهای پنج ستاره هم خالی است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی كتاب گزارش عملكرد مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی ایران خودرو، اظهار نمود: هم اكنون حدود ۵۳ درصد از خودروهای تولیدی دو ستاره و چهار درصد تك ستاره است كه كیفیت آن ها باید ارتقاء یابد.

وی با بیان این كه سال ۱۳۹۷ برای خودروسازی سال كیفیت خواهد بود و هیچ خودروسازی حق تحویل گرفتن حتی یك قطعه بی كیفیت را ندارد، تصریح كرد: تحویل قطعه غیراستاندارد در سال ۱۳۹۷ از جانب خودروسازان ممنوع می باشد و اگر چنین هدفی را محقق نكنند، بعنوان وزیر صنعت با آنها مقابله خواهم كرد.

شریعتمداری ادامه داد: رشد كیفی ۲.۵ درصدی در صنعت خودرو نسبت به سال قبل به هیچ وجه راضی كننده نیست و باید توجه بیشتری به این هدف شود.

وی ادامه داد: صنعت خودرو تابحال ۹۸ درصد هدف سال جاری برای تولید یك میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو را محقق كرده است. ضمن آنكه سهم صنعت خودرو از ارزش افزوده كل صنعت حدود ۱۶ درصد است و همینطور ۱۸ درصد اشتغال صنعتی و ۳.۵ درصد جی دی پی مربوط به صنعت خودرو است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در آستانه سال ۱۳۹۷ ابرطرح نوسازی خودروهای سنگین كلید خورده است كه برپایه آن تمام خودروهای تجاری فرسوده نوسازی خواهد شد.

وی ادامه داد: توجه به عمق ساخت داخل در صنعت خودرو از مهم ترین مسئولیت های ماست البته عمق ساخت داخل بدون توجه به استانداردها خیانت است و در این زمینه باید استانداردها هم حفظ شود.

شریعمتداری تصریح كرد: تابحال پنج دستگاه پژو ۳۰۱ تولید شده است كه عمق ساخت داخل آن قابل توجه است. امیدواریم در سال ۱۳۹۷ بتوانیم از تعداد بیشتری از خودروهای جدید رونمایی نماییم.
1396/12/26
15:18:10
5.0 / 5
4780
تگهای خبر: تولید , صنعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
تولیدو