ارزش صادرات تعاونی های خراسان جنوبی به 14 میلیون دلار رسید

ارزش صادرات تعاونی های خراسان جنوبی به 14 میلیون دلار رسید

تولیدو: بیرجند - معاون تعاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی هدف گذاری صادرات بخش تعاون استان امسال را 10 میلیون دلار اعلام نمود و اظهار داشت: میزان صادرات تعاونی ها در 11 ماه گذشته با 37 درصد افزایش به حدود 14 میلیون دلار رسید.


حسن سروری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: در این بازه زمانی فرآورده های نفتی با ارسال به افغانستان بیشترین میزان صادرات را به خود مختص كرده است.
وی اقلام صادراتی را سوخت، سنگ ساختمانی، ماكارونی، فرش، عسل، گیاهان دارویی و... عنوان نمود و اظهار داشت: این اقلام به كشورهای حاشیه خلیج فارس، ایتالیا و... و سنگ های ساختمانی هم به كشورهای هلند و ایتالیا صادر گردیده است.
وی اظهار نمود: هم اكنون یكهزار و 20 تعاونی شامل تعاونی های مسكن، مصرف، خدمات، صنعتی، معدنی و غیره در استان خراسان جنوبی فعال است كه تعاونی های كشاورزی، صنعتی، معدنی و خدمات بیشترین تعاونی ها را به خود مختص كرده است.
معاون تعاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به انجام صادرات به صورت مستقیم و غیر مستقیم در تعاونی های استان، بر وجود صدور موافقت نامه تشكیل كنسرسیوم های صادراتی تعاونی ها تصریح كرد.
یكهزار و 416 نفر در تعاونی های فعال خراسان جنوبی عضویت دارند كه از این تعداد 100 هزار و 919 نفر زن و بقیه مرد هستند.
با تولید این تعداد تعاونی فعال زمینه اشتغال 11 هزار و 917 نفر در بخش تعاون فراهم گشته است.
مجموع سرمایه گذاری در تعاونی های استان كه با 14 گرایش فعالیت دارند، 285 میلیارد و 623 میلیون ریال است.
بیشترین تعداد تعاونی های استان به ترتیب با 321 شركت مربوط به خدمات، 190 مورد تعاونی های صنعتی و 176 مورد مربوط به تعاونی های بخش كشاورزی است.
تعاونی سهام عدالت و تامین نیاز صنوف خدماتی هر یك با هشت مورد كمترین تعداد شركت های تعاونی استان را تشكیل می دهند.
7557*3028


1396/12/19
17:27:44
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: خدمات , شركت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو