شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت در فصل تابستان چقدر بود؟

شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت در فصل تابستان چقدر بود؟

به گزارش تولیدو، فصل تابستان۱۴۰۲، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت ۱۰۳۳.۵ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۷.۱ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۷.۶ درصد افزایش داشته است.فصل تابستان۱۴۰۲، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت ۱۰۳۳.۵ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۷.۱ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۷.۶ درصد افزایش و در ۴ فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ۲۹.۲ درصد افزایش داشته است.
کاهش تورم فصلی
فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۷.۱ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۹.۳ درصد)، ۲.۲ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل تابستان۱۴۰۲، نسبت به فصل قبل، ۷.۱ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم فصلی با ۲۰.۳ درصد در ارتباط با گروه «ساخت کک و فراورده های حاصل از پالایش نفت» و کمترین تورم فصلی با ۱.۹ درصد در ارتباط با گروه «ساخت سایر مصنوعات» است. همینطور در این فصل گروه «ساخت فلزات پایه» با تورم ۰.۶- درصد و گروه «ساخت محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری» با تورم ۰.۳- مواجه بوده است.
افزایش تورم نقطه به نقطه
فصل تابستان۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۷.۶ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۲۵.۶ درصد)، ۱۲.۰ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل تابستان ۱۴۰۲، نسبت به فصل مشابه سال قبل، ۳۷.۶ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم نقطه به نقطه با ۹۲.۶ درصد در ارتباط با گروه «ساخت ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده درجای دیگر» و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۱۶.۸ درصد در ارتباط با گروه «ساخت مواد شیمیایی و فراورده های شیمیایی» است.
افزایش تورم سالانه
فصل تابستان۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در ۴ فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۲۹.۲ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۲۷.۰ درصد)، ۲.۲ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در ۴ فصل منتهی به تابستان۱۴۰۲، نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۲۹.۲ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم سالانه با ۶۸.۳ درصد در ارتباط با گروه «ساخت ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر» و کمترین تورم سالانه با ۱۲.۳ درصد در ارتباط با گروه «ساخت مواد شیمیایی و فراورده های شیمیایی» است.
برای دریافت اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست رجوع کنید.

1402/08/23
13:49:02
5.0 / 5
115
تگهای خبر: تورم , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تولیدو
تولیدو