گناوه میزبان هفتمین سفر شهرستانی استاندار بوشهر

گناوه میزبان هفتمین سفر شهرستانی استاندار بوشهر

تولیدو: بوشهر- استاندار بوشهر در ادامه سفرهای شهرستانی خود روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور در گناوه مشكلات فراروی تولیدكنندگان این خطه را مورد بررسی و راهكارهای لازم را برای حل آنها لحاظ كرد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، عبدالكریم گراوند در بدو سفر خود به این شهرستان با استقبال پرشور ساكنان روستای چهار روستایی در گلزار شهدای این روستا حضور یافت و با اهدای شاخه های گل به مقام شامخ آنها ادای احترام كرد.
در حاشیه این آیین پدر شهیدان احمد و جمشید برزگر و 2 دانش آموز نمونه این روستا توسط استاندار بوشهر مورد تجلیل قرار گرفتند.
شهرستان گناوه در هشت سال جنگ تحمیلی 230 شهید و 640 جانباز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران كرده است.

* بازدید استاندار بوشهر از سه واحد تولیدی شهرستان گناوه
گراوند، از شركت نیمه فعال سیم و كابل پدیده بازدید كرد كه مدیر عامل این شركت با عرضه گزارشی اظهار داشت: میزان اشتغال این واحد چهار شغل مستقیم و هشت شغل غیرمستقیم است.
فرامرز خرم آبادی اضافه كرد: در صورت دریافت تسهیلات لازم فرصت های شغلی این واحد تا سقف 20 نفر قابل افزایش است.
وی اظهار نمود: میزان تسهیلات درخواستی شركت سیم و كابل پدیده 10 میلیارد ریال است كه پنج میلیارد ریال آن برای خرید مواد اولیه و مابقی هم برای خرید ماشین آلات و تجهیزات برآورد شده است.
خرم آبادی اضافه كرد: زمین مجاور این شركت هم در سال 1386 به قیمت 60 میلیون ریال و به مساحت 2 هزار و 300 خریداری و دفترچه آن را هم تحویل گرفتیم ولی در سال 1395 دفترچه ابطال شده كه انتظار داریم این قطعه زمین مسترد شود.
شركت طعام سازان میگو دومین واحدی بود كه بعنوان واحد راكد شهرك صنعتی بندر ریگ مورد بازدید استاندار بوشهر قرار گرفت.
مدیرعامل شركت طعام سازان میگو اظهار داشت: این واحد در صورت دریافت 30 میلیارد ریال تسهیلات قادر به ایجاد 50 فرصت شغلی مستقیم و 30 فرصت شغلی غیرمستقیم است.
سعید احمدی جزنی اضافه كرد: این شركت در زمینه تولید غذای میگو فعالیت دارد كه اكنون می خواهد با راه اندازی مجدد، علاوه بر تولید غذای میگو فعالیت خویش را با تولید غذای ماهی های پرورشی از وضعیت فصلی بودن به دائمی تغییر دهد.
وی ادامه داد: ظرفیت تولید این شركت در سال های اول و دوم به ترتیب هشت و 10 هزار تن پیش بینی شده است كه این میزان باید تا سقف 15 هزار تن برسد.
شركت تولید اجاق گاز سی هم بعنوان واحد فعال و دارای بازار فروش در 20 استان كشور سومین واحدی بود كه مورد بازدید استاندار بوشهر قرار گرفت.
مدیرعامل شركت تولید اجاق گاز سی هم اظهار داشت: با عنایت به كمبود فضا، فراهم شدن زمینه انتقال این واحد از محدوده شهر گناوه به شهرك صنعتی بندر ریگ از خواسته های مهم این شركت به حساب می آید.
داریوش دشتی اضافه كرد: دریافت تسهیلات ارزان قیمت به میزان 20 میلیارد ریال برای سرمایه در گردش و سرمایه ثابت( با هدف ساخت سوله و انتقال شركت به شهرك صنعتی) دومین درخواست این واحد تولیدی است.
وی خاطرنشان كرد: اجاق گازهای تولیدی این شركت در بازار داخلی فروش بسیار خوبی دارد و الان در حال مهیا شدن برای صادرات به كشورهای حوزه خلیج فارس بویژه امارات هستیم.
دشتی اضافه كرد: تلفیق دو مقوله كیفیت و قیمت مناسب از مزیت های مهم است كه فروش اجاق گازهای تولیدی شركت رونق دوچندانی داده است.

* مدیران از دادن وعده های غیرعملی پرهیز كنند
استاندار بوشهر در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان گناوه اظهار داشت: یكی از عواملی كه اعتماد مردم را هدف قرار می دهد وعده های بدون عمل و كارشناسی نشده است كه باید در این زمینه مدیران باید در گفت و گو با مردم از دادن قول های غیرعملی پرهیز كنند.
گراوند اضافه كرد: رفتار صادقانه رمز تقویت ارتباط مسئولان و مردم است كه در این ارتباط مسئولان باید توجه جدی به وظایف خود در قبال مردم داشته باشند.
وی بیان كرد: مردم درصورت مشاهد تبعیض و بی عدالتی ناراحت می شوند كه این امر زیبنده نظام اداری نظام جمهوری اسلامی نبوده و مسئولان باید از آن پرهیز كنند.
استاندار بوشهر تصریح كرد: خدمات گوناگونی در عرصه های مختلف در جامعه اجرایی و افتتاح شده كه باید این دستاوردها به مردم معرفی و شناسانده شود زیرا دشمن برای ناامید كردن مردم سیساست های فراوانی را در پیش گرفته است.

* امیدآفرینی در میان مردم را از رویكردهای مهم دولت
گراوند امیدآفرینی در میان مردم را از رویكردهای مهم دولت خواند و اظهار داشت: خدمات گوناگونی در عرصه زیرساخت های مورد نیاز جامعه در جهت تحقق مطالبات مردم انجام شده كه برای خنثی شدن ترفندهای دشمنان باید برای امیدآفرینی بازگو و معرفی شود.
استاندار بوشهر با اشاره به اینكه تولید یاس، بدبینی و ناامیدی در جامعه از اهداف مهم دشمنان است تصریح كرد: امسال در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برنامه های مهم تدوین و اجرایی شده و طرح های در دست ساخت هم در این راستا است.
وی در ارتباط با ظرفیت های شهرستان گناوه اظهار داشت: این شهرستان ساحلی از قابلیت های مهمی در حوزه صنایع، آبزی پروری، تجارت دریایی و تولیدی برخوردار می باشد كه توسعه صنایع وابسته به آبزیان در اولویت برنامه ها است.
گراوند با اشاره به اینكه نشست ها با فعالان اقتصادی با رویكرد شعار امسال است اضافه كرد: تمام برنامه ها و نشست های مسئولان استان بوشهر با رویكرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است و بر مبنای این رویكرد برنامه ریزی می گردد.

* رونق كسب وكار در گرو مشاركت بخش خصوصی و مردم است
استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح 305 پروژه عمرانی در استان بوشهر تصریح كرد: همزمان با دهه فجر دهه پروژه هایی به ارزش 305 میلیارد تومان در استان بوشهر به بهره برداری می رسد این در شرایطی است كه 5 هزار میلیارد تومان پروژه در استان آماده افتتاح است.
گراوند تكمیل پروژه های نیمه تمام را در اولویت برنامه ها دانست و خاطرنشان كرد: تولید، اشتغال و طرح های اقتصادی بدون حضور بخش خصوصی محقق نمی گردد چراكه شرط رونق كسب و كار حضور بخش خصوصی و مردم در این عرصه است كه باید مسئولان دستگاه های اجرایی بسترهای لازم را فراهم نمایند.
وی با تاكید بر حل مشكلات واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی شهرستان گناوه اضافه كرد: تشكیل كارگروه تخصصی با مشاركت بخش خصوصی، شیلات، امور مالیاتی، تامین اجتماعی و صنعت و معدن برای بررسی و حل مشكلات تولیدكنندگان امری مهم و ضروری می باشد.

* سفرهای شهرستانی استاندار بوشهر در حل مشكلات مردم نقش موثری دارد
نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رویه ای كه استاندار بوشهر در سفر به شهرستان های این استان به همراه مدیران دنبال می كند نقش موثری در مرتفع ساختن مشكلات و مسایل مردم دارد.
حجت الاسلام عبدالحمید خدری اضافه كرد: حضور در میان مردم و برنامه ریزی برای برون رفت از مشكلات سبب امید و افزایش رضایت مندی مردم از نظام است.
وی اظهار داشت: از همه مدیران دستگاههای اجرایی انتظار است مشكلات و دغدغه های رهبری در سالی كه بنام تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده را پیگیری كنند.
خدری اضافه كرد: مسایل و مشكلاتی كه در زمینه موانع تولید در سطح استان قابل حل است توسط مدیران استانی برطرف شود و در سطح ملی هم نمایندگان آماده پیگیری برای حل این مشكلات هستند.
وی به لایحه بودجه و نقش آن در عرصه تولید اشتغال اشاره نمود و اظهار داشت: دیدگاه كارشناسان كمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی در مورد لایحه بودجه سال آینده به گونه ای نیست كه بتواند مشكلات سد راه تولید و اشتغال را حل كند.

* مدیران با استفاده از اختیارات خود از مشكلات مردم گره گشایی كنند
خدری بیان كرد: مشكلات بسیار گسترده است كه لازم است مدیران در گره گشایی این معضلات با اختیاراتی كه دارند بیشتر تلاش كنند.
وی حل مشكلات مالیاتی را یكی از مطالبات مهم تولیدكنندگان و صاحبان صنایع در گناوه دانست و اظهار داشت: در این زمینه سید كامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی كشور برای حضور در استان بوشهر و بررسی مشكلات تولید كنندگان اعلام آمادگی كردند.
وی، با تاكید بر حضور مسئولان معاونت های وزارتخانه ها در مركز استان بوشهر برای بررسی و حل مشكلات تولیدكنندگان خاطرنشان كرد: بعضی از مدیران دستگاه های اجرایی مانع تولید هستند چراكه با بررسی های انجام شده یكی از موانع تولید و اشتغال برخی مدیران هستند كه كارشكنی می كنند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه روحانی با شعارهایی وارد عرصه انتخابات شدند كه مردم را امیدوار كرد اظهار داشت: در این راستا انتطار است كه مدیران مشكلات و دغدغه ها در زمینه اشتغال و تولید را در كوتاه ترین زمان حل و فصل كنند تا امیدواری مردم افزایش یابد.

* مهمترین پیام سفرهای شهرستانی تولید اهتمام در مدیران برای حل سریع مشكلات مردم
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر اظهار داشت: سفرهای شهرستانی استاندار پیام های مختلفی دارد كه مهمترین پیام آن تولید یك عزم و اهتمام جدی در مسئولان شهرستان ها برای پیگیری سریع و حل مشكلات مردم در حوزه های تولید و صنعت است.
سعید زرین فر اضافه كرد: ازمسئولان دستگاه های اجرایی انتظار می رود تا همكاری و تعامل مناسبی با متولیان واحدهای تولیدی بخصوص واحدهای نیمه فعال و راكد داشته باشند.
زرین فر افزود: اینكه نگاه مدیران نسبت به سرمایه گذاران نگاه ارباب رجوعی باشد هیچ گاه مسائل را حل نمی كند.
زرین فر اظهارداشت: سرمایه گذاری كه تمام سرمایه خویش را برای رونق اقتصادی استان می گذارد باید به طور شایسته و مطلوبی مورد حمایت قرار گیرند.

* حل مشكلات 19 واحد تولیدی شهرستان گناوه در سفر استاندار
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر اظهار داشت: در جریان سفر استاندار بوشهر مشكلات فراروی 19 واحد تولیدی مورد بررسی و راهكارهای لازم برای آن اندیشیده می گردد.
امان الله شجاعی اضافه كرد: بسیار از تولید كنندگان در حل مشكلات خود تاكید به رعایت مر قانون برای همگان دارند كه این خود نقطه عطفی در روند حل مشكلات آنان است.
وی خاطرنشان كرد: دریافت تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش، افزایش زیرساخت های شهرك صنعتی بندر ریگ، افزایش سهمیه سوخت، صدور مجوز برداشت آب، حل مشكل بیمه ای و مالیاتی همچون مشكلات واحدهای تولیدی شهرستان گناوه است.

* مسئولان باید به مطالبات مردم پاسخ دهند
امام جمعه گناوه با گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: ورود امام راحل در 12 بهمن 57 روزی بیادماندنی در تاریخ نظام و انقلاب است كه باید به نحو شایسته گرامی داشته شود.
حجت الاسلام سیدعبدالهادی ركنی حسینی بر خدمت رسانی صادقانه به مردم تاكید و اضافه كرد: مسئولان و متولیان نظام وظیفه ای سنگین در مقابل مردم دارند كه باید در انجام آن از هیچ كوششی دریغ نورزند.
وی بیان كرد: مسئولان در قبال مردم مسئولیت و رسالت مهم و سنگینی دارند كه باید بر مبنای مطالبات مردم گره گشایی كنند.
وی با اشاره به اینكه مردم انتظار حل مشكلات را دارند اظهار نمود: در این بین تولید كنندگان به عنوان بازوان اقتصاد كشور باید مورد حمایت جدی واقع شوند.
ركنی حسینی با قدردانی از حضور استاندار و مسئولان دستگاه های اجرایی برای حضور در سطح شهرستان ها عنوان كرد: بحث تولید، اشتغال و اقتصاد برای چندین سال پیاپی شعار سال رهبری است كه این نشان از دغدغه مندی ایشان نسبت به این حوزه ها است.
وی اضافه كرد: تلاش در حل مشكلات تولید كنندگان باید افزایش یابد چراكه این مشكلات در صورت حل نشدن صدمه های گوناگونی به جامعه وارد و نارضایتی به دنبال دارد.
امام جمعه گناوه اظهاركرد: باتوجه به اینكه بیكاری و اشتغال یكی از صدمه های مهم اجتماعی است كه جامعه و خانواده ها را درگیر كرده است، مسئولان باید در حل آنان بیش از پیش تلاش و گره گشایی كنند.
ركنی حسینی خاطرنشان كرد: در شهرستان گناوه بیش از سه هزار فارغ التحصیل جویای كار وجود دارد كه اگر فكری برای آنان نشود جامعه با صدمه هایی جدی مواجه می گردد.
امام جمعه گناوه با تاكید بر حل مشكلات در عرصه تولید و اشتغال خاطرنشان كرد: بیكاری جوانان آسیبی جدی است كه در صورت عدم ریشه یابی آن مشكلات فراوانی دامنگیر جامعه می گردد.
وی اضافه كرد: در این ارتباط تنها توان دولت نمی تواند پاسخگو باشد بلكه باید زمینه های لازم برای تولید و توسعه فضای كسب و كار بخش خصوصی فراهم گردد.
ركنی حسینی با اشاره به اینكه برخی كارگاه های تولیدی شهرستان گناوه راكد، نیمه تعطیل یا تعطیل هستند اظهار داشت: در شهرك صنعتی بندرریگ بعضی از واحدها راكد شده كه باید زمینه فعال سازی آنها فراهم گردد.

* تحقق آرزوی دیرینه گناوه ای ها تا پیش از فرار رسیدن سال نو
استاندار بوشهر اظهار داشت: تا پیش از فرارسیدن سال نو علمیات اجرایی تعریض جاده گناوه-دیلم بعنوان یكی از مطالبات دیرینه مردم این دوشهرستان آخر می یابد.
گراوند در نشست با فعالان اقتصادی، كارآفرینان برتر و سرمایه گذاران شهرستان گناوه در فرمانداری این شهرستان اضافه كرد: به منظور سرعت بخشیدن و اتمام این پروژه مهم و حساس تلاش و پیگیری های فراوانی در سطح وزراتخانه یادشده انجام شده است.
وی اظهاركرد: گناوه از شهرستان های دارای استعداد و قابلیت های فراوان نقش ویژه ای برای استان بوشهر دارد كه باید همه در رفع دغدغه ها و نیازهای مردم بخصوص تولیدكنندگان تلاش نماییم.
استانداربوشهرگفت: شهر گناوه در زمینه مكان های اقامتی و پاركینگ وسایط نقلیه با كمبود مواجه می باشد كه برای مرتفع ساختن آن در حوزه مدیریت شهری با همكاری فرماندار برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
وی ادامه داد: باتوجه به اهتمام دولت به حفظ محیط زیست و ارتقای شاخص های سلامتی، وضعیت فاضلاب گناوه مورد توجه و برای سرعت بخشی در اجرای این طرح كمك خواهد شد.

* ضوروت تسهیل روند حل مشكلات تولید كنندگان
گراوند بیان كرد: نظام اداری استان باید با تسهیل گری و اتخاذ راهكار مناسب مسیر را برای رفع مشكل تولیدكنندگان هموار كند.
وی در ارتباط با پرداخت تسهیلات بانكی اضافه كرد: تسهیلات بانكی به افرادی باید داده شود كه توانمند و كننده كار باشند تا از این طریق فضا برای رونق و تولید و اقتصاد فراهم گردد.
گراوند بیان كرد: افرادی كه در حوزه اقتصادی از بانك ها تسهیلات دریافت كرده اند باید خویش را متعهد بدانند كه آنان را برگردانند.
وی اضافه كرد: با برگشت این منابع كه متعلق به مردم است اعتماد بین نظام بانكی و ملت هم تقویت می گردد.

* ظرفیت های اقتصادی گناوه در بخش های گردشگری و دریایی مورد توجه قرار گیرد
فرماندار گناوه اظهار داشت: این شهرستان از قابلیت و ظرفیت های وافری در حوزه های گردشگری و تجارت دریایی، زیرساخت های بندری و شهرك صنعتی برخوردار می باشد كه باید مورد توجه خاصی واقع شود.
سیدعلی پاك نژاد اضافه كرد: كشاورزی و دامداری از دیگر مزیت های این شهرستان است كه در این زمینه هم این قشر مشكلاتی دارند كه باید در رفع آنها تلاش شود.
فرماندار گناوه اظهار داشت: این شهرستان از قابلیت و ظرفیت های وافری همچون در زمینه گردشگری و تجارت دریایی، زیرساخت های بندری و شهرك صنعتی برخوردار می باشد كه باید نگاه خاصی به این منطقه شود.
سیدعلی پاك نژاد اضافه كرد: كشاورزی و دامداری از دیگر مزیت های این شهرستان است كه در این زمینه هم این قشر مشكلاتی دارند كه باید در رفع آنان تلاش شود.
وی خاطرنشان كرد: 80 تا 90 درصد مردم شهرستان گناوه به طور مستقیم و غیرمستقیم از طریق دریا ارتزاق می كنند در این ارتباط باید زمینه حمایت های لازم برای آنها فراهم گردد.

* آغاز پرداخت غرامت بیمه محصولات كشاورزی در استان بوشهر
رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: پرداخت غرامت خسارت بیمه محصولات كشاورزی 'گندم دیم' در این استان از هفته جاری شروع شده است.
محمدتقی منوچهری اضافه كرد: باتوجه به خشكسالی سال قبل و واردشدن خسارت سنگین به مزارع، صندوق بیمه به موقع اقدام به برآورد خسارت ها كرد اما بدلیل كمبود منابع مالی، امكان پرداخت سریع وجود نداشت كه با پیگیری های مستمر نمایندگان مجلس و استانداربوشهر، از هفته جاری پرداخت غرامت گندم دیم شروع شده است.
وی ادامه داد: حدود یك دهه بحث خشكسالی در استان بوشهر وجود دارد و مزارع و باغ ها و دام و كل بخش كشاورزی متاثر از آن خسارات های فراوانی دیدند.
منوچهری اضافه كرد: یكی از اصلی ترین حامی و حمایت كننده كشاورزان در این حوزه بیمه كردن است كه دراین ارتباط صندوق بیمه با تحت پوشش قرار دادن مزارع و باغ ها و دام درصورت بروز خسارت، غرامتی به كشاورزان پرداخت كند.
رئیس سازمان جهادكشاورزی استان بوشهر بیان كرد: میزان غرامت بیمه كشاورزان برپایه مقداری كه ارزیابان بیمه برآورد كرده اند، پرداخت می گردد.
منوچهری یادآورشد: كشت گندم دیم هم خاص شهرستان گناوه است كه سطح وسیعی از زمین های كشاورزی این منطقه همه ساله در فصل زراعی تحت پوشش این محصول قرار می گیرد.

* تولید شهرك صنعتی و صنفی در گناوه در انتظار تامین زمین مناسب
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان بوشهر هم اظهار داشت: برای گناوه مصوبه تولید شهرك های صنعتی و صنفی وجود دارد و در صورت تامین زمین موردنیاز زمینه احداث شهرك صنعتی گناوه فراهم می گردد.
مهدی صفوی اضافه كرد: شهرستان گناوه در حوزه تولیدات صنعتی ظرفیت فراوانی داشته كه احداث شهرك های صنعتی و صنفی به رونق فعالیت های صنعتی آن كمك چشمگیری می كند.

* پرداخت تسهیلات رونق تولید به 11 واحد صنعتی گناوه
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر هم اظهار داشت: در شهرستان گناوه 39 واحد برای دریافت تسهیلات رونق تولید نام نویسی كردند كه از این شمار تابحال 11 واحد تسهیلات درخواستی آنها پرداخت شده است.
سید حسین حسینی محمدی اضافه كرد: در استراتژی این سازمان پشتیبانی از كسب و كارهای خرد و توسعه آنها مورد توجه جدی قرار گرفته و در این ارتباط زمینه پرداخت تسهیلات به آنها فراهم گشته است.
وی ادامه داد: امسال برای اولین بار تسهیلات رونق تولید به حوزه اصناف هم تعلق گرفته و فعالان این حوزه می توانند با رجوع به سامانه بهین یاب برای درخواست تسهیلات اقدام نمایند.

* حل معضل جدی دستفروشی در گناوه در گرو تعامل بین دستگاهی است
حسینی محمدی در ارتباط با فعالیت دستفروشان شهر گناوه اظهار داشت: دستفروشی معضلی جدی است كه ساماندهی آن نیازمند یك همكاری و تعامل بین دستگاه هاست.
وی اضافه كرد: با عنایت به مشكلاتی كه در حوزه تردد با فعالیت دستفروشان شكل گرفته جمع آوری و ساماندهی آنها باید در دستور كار جدی شهرداری قرار گیرد.

* مشكلات اصناف گناوه در حوزه شهری، صنعتی و كشاورزی
نماینده بازاریان شهرستان گناوه اظهار داشت: در شهر گناوه با وجود چهار هزار واحد تجاری یك سایت تجاری آن فاقد پاركینگ عمومی و سرویس بهداشتی است.
افضل دهدارایان اضافه كرد: گناوه با عنایت به توریست پذیری فراوان نیازمند شمار زیادی كمپینگ جهت اقامت مسافران است كه در صورت تحقق این مهم زمینه ماندگاری بیش از پیش مسافران در این شهر فراهم می گردد.
وی ادامه داد: سرریز شدن فاضلاب شهری در سایت تجاری شهر گناوه از دیگر مشكلات بازاریان گناوه است كه نیاز است برای ساماندهی آن تدبیر لازم صورت گیرد.
دهدارایان اضافه كرد: واقع شدن میدان میوه و تره بار در كنار سایت تجاری شهر گناه از دیگر مشكلاتی است بازاریان گناوه است و باید زمینه برای انتقال میدان یاد شده فراهم گردد.
وی تصریح كرد: تسریع در روند پروانه مربوط به ساخت و سازهای تجاری از دیگر مطالبات جدی بازاریان شهر گناوه به حساب می آید.
نماینده صنف صنعتگران گناوه اظهار داشت: گناوه با عنایت به ظرفیت های كه دارد در حوزه صنایع تبدیلی می تواند كاركرد بسیار بالایی را داشته باشد.
داریوش دشتی اضافه كرد: در این راستا نیاز است شهرك صنعتی واحدهای كوچك در گناوه راه اندازی شود.
وی در ارتباط با شهرك صنعتی بندر ریگ هم اظهار داشت: حصار كشی، تكمیل كاركنان، افزایش نیروهای آتش نشان، راه اندازی اورژانس شهرك صنعتی و افزایش سایر زیرساخت های این شهرك باید در دستور كار جدی قرار گیرد.
نماینده كشاورزان شهرستان گناوه اظهار داشت: چاه نفت حفاری شده در میدان نفتی گلخاری گناوه در سال های 42 و 45 اكنون با فوران آب گرم و گوكرد خسارت های فراوانی به حدود 300هكتار از اراضی به كشاورزان منطقه زده كه باید زمینه پرداخت این خسارت فراهم گردد.
عباسعلی خواجه زاده اضافه كرد: با عنایت به كمبود آب كشاورزی در حوزه شمالی شهرستان گناوه احداث سد ذخیره آب تبدیل به لزوم شده است.
وی ادامه داد: در زمینه دریافت تسهیلات كشاورزی هم تسریع و تسهیل روند پرداخت و همینطور پذیرش وثیقه ها می تواند كمك شایانی به كشاورزان كنند.
خواجه زاده ادامه داد: كشاورزان بعضی از مناطق گناوه درخواست گرفتن مجوز انتقال آب به زمین های همجوار خویش را دارند.
وی اظهار داشت: در صورت تحقق این مهم كشت در زمین هایی انجام می گردد كه تابحال در آن كشت صورت نگرفته میزان بهره وری تولید به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
خواجه زاده اضافه كرد: افزایش سهیمه سوخت كشاورزان، تامین اعتبار برای برقی كردن چاه های كشاورزی، افزایش سهمیه نهاده های دامی، حل مشكل كمبود آب كشاورزی در منطقه رود حله و بهسازی جاده بین مزارع از درخواست های مهم كشاورزان شهرستان گناوه است.
نماینده تولید كنندگان صنایع خرد شهرستان گناوه هم اظهار داشت: شهرستان گناوه به علت برخوردار نبودن از شهرك صنعتی واحدهای تولیدی آن اجبار به انتقال به شهرك صنعتی بندر ریگ شدند كه این امر هزینه تولید واحدها را به میزان زیادی بالا می برد.
مهدی معارف اضافه كرد: در این راستا تسهیل در روند گرفتن مجوز واحدهای صنعتی خرد و همینطور فراهم شدن امكان فعالیت آنها در خارج از شهرك صنعتی بندر ریگ نیازمند پیگیری جدی است.
در حاشیه این نشست شماری از كارآفرینان نمونه شهرستان گناوه توسط استاندار بوشهر مورد تجلیل قرار گرفتند.

*بازدید استاندار بوشهر از پروژه لوله رانی طرح ساماندهی فاضلاب شهر گناوه
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان بوشهر در حاشیه این بازدید تصریح كرد: پروژه ساماندهی فاضلاب شهر گناه پنج هزار متر لوله رانی داشته كه در فاز نخست 2 هزار و 200 متر لوله رانی صورت می گیرد.
كیقباد یاكیده اضافه كرد: تابحال یكهزار و 200 متر لوله رانی انجام شده و یكهزار متر باقیمانده از فاز نخست هم تا آخر خردادماه انجام می گردد.
وی ادامه داد: با تكمیل لوله رانی خیابان امام حسین (ع) گناوه 17 كیلومتر شبكه وارد مدار بهره برداری شده كه با این شرایط زمینه اتصال 2 هزار و 200 انشعاب فاضلاب فراهم می گردد.
فرماندار گناوه هم اظهار داشت: فاضلاب به یكی از معضلات گریبانگیر این شهر در مقوله سلامت شهروندان شده كه عمده آن را باید با همكاری و كمك مردم حل كرد.
سیدعلی پاك نژاد اضافه كرد: نگاه مردم نسبت به مقوله سلامت كه بخش عمده ای از آن به فاضلاب ارتباط دارد باید یك نگاه مثبت باشد.
وی اظهار نمود: اتصال نشدن خانواده هایی كه انشعاب فاضلاب دریافت و تابحال اقدامی در این زمینه نكردند سبب سرازیر شدن فاضلاب های خانگی به ساحل شده كه این یك تهدید جدی برای محیط زیست است.
پاك نژاد اظهاركرد: تكمیل سیستم فاضلاب گناوه نیاز به اعتبار ملی دارد كه از مسئولان ذیربط در استان و نماینده حوزه انتخابیه انتظار پیگیری جدی داریم.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه


1396/11/15
14:51:31
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: اصناف , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو