46 مرکز تجاری فعال داریم

46 مرکز تجاری فعال داریم

به گزارش تولیدو، رئیس اداره رایزنان بازرگانی سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۶ مرکز تجاری فعال داریم، اظهار داشت: برای تأسیس مرکز تجاری در کشور عربستان مجوز صادر شد که در شهر جده کار خویش را شروع کرد.محمد رجب نژاد رئیس اداره رایزنان بازرگانی و مراکز تجاری سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد وضعیت مراکز تجاری عنوان کرد: هم اکنون ۴۶ مرکز تجاری فعال داریم و برای تأسیس مرکز تجاری در کشور عربستان هم مجوز صادر شد که در شهر جده کار خویش را شروع کرده است. همینطور برای تأسیس مرکز تجاری در کشورهای قرقیزستان، مالزی و اندونزی هم مجوز صادر گردیده است.
وی افزود: مرکز تجاری مختص بخش خصوصی است و حتی شرکتهای زیرمجموعه نهادهای دولتی هم نمی توانند مجوز مرکز تجاری بگیرند. معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در مکاتبه ای با وزارت امور خارجه تاکید کرده که با مراکز تجاری همکاری و تعامل شود.
رایزن بازرگانی بعنوان یک دیپلمات کمی محدود است اما مرکز تجاری می توانند بازاریابی کنند، مشاوره دهند و حتی قرارداد ببندد؛ بعنوان نمونه مرکز تجاری ما در ارمنستان، روسیه و قطر بسیار فعال می باشند و به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کمک زیادی می کنند.
رجب نژاد به بخش آفریقا اشاره نمود و اضافه کرد: تعداد مراکز تجاری ما در آفریقا رو به افزایش است و در کشورهایی همچون نیجریه، اوگاندا، ساحل عاج، زیمبابوه، کنیا، الجزایر و… مرکز تجاری فعال داریم.
رئیس اداره رایزنان بازرگانی و مراکز تجاری سازمان توسعه تجارت ایران در مورد نظارت بر مراکز تجاری، اظهار داشت: برای دادن مجوز به مراکز تجاری یک موافقت اولیه به مدت یک ساله، ۶ ماهه و یا سه ماهه می دهیم. اولویت ما با کسانی است که هم سرمایه خوبی دارند و هم در کشور هدف مکانی همچون انبار، دفتر تجاری و… دارند. در این زمان دفاتر تخصصی سازمان توسعه تجارت ایران بر عملکرد مرکز تجاری نظارت می کنند و در صورتیکه فعال نباشند مجوز مرکز ابطال می شود.


منبع:

1402/06/30
13:30:02
5.0 / 5
268
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تولیدو
تولیدو