به تولید کاغذ دیواری در کشور توجه کافی نشده است

به تولید کاغذ دیواری در کشور توجه کافی نشده است

به گزارش تولیدو، البرز رییس اتحادیه تزئینات ساختمان البرز با اعلان اینکه فقط 30 درصد کاغذ دیواری مورد نیاز کشور در داخل تولید و 70 درصد مابقی وارداتی است، اظهار داشت:  با توجه به توان داخلی در صورت در اختیار داشتن فناوری نوین نانو و منابع مالی، می توانیم در این بخش به خودکفایی برسیم.محمد بهرامی صالح در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: بیشتر مواد مورد نیاز در طراحی و تزیین فضای داخلی ساختمان ها در داخل کشور تولید می شود اما کاغذ دیواری که در سالهای اخیر استفاده از آن مورد توجه بیشتری قرار گرفته از چین وارد می شود.

دانش تولید کاغذ دیواری نانو را نداریم!

وی اضافه کرد: در تولید کاغذ دیواری باکیفیت و قابل شستشو نیاز به تکنولوژی و فناوری نانو نوین است که متاسفانه این دانش و تکنولوژی را در اختیار نداریم و تولید کاغذ دیواری داخلی مبتنی بر روش های قدیمی بوده و کیفیت آن همسو با پیشرفت فناوری روز در بخش تولید کاغذ دیواری نیست. در صورتیکه باتوجه به نیروی کار و در اختیار داشتن منابع نفتی و مواد اولیه می توانیم در این بخش با افزایش کیفیت و طراحی مبتنی بر نانو نوین به خودکفایی برسیم.

بهرامی صالح افزود: البته با کوشش های انجام شده توسط چند شرکت، تعدادی دستگاه مورد نیاز وارد شده که توسط چینی ها درحال تولید است و مهندسین ما هم درحال آموزش هستند. امیدواریم با مساعدت مسئولین، تولید این کاغذ دیواری سرعت بیشتری پیدا کند. ما می توانیم با توسعه و توجه به این بخش به عرصه صادرات و بازارهای خاورمیانه ورود نماییم.

وی درباب مزیت های کاغذ دیواری نانو اظهار داشت: کاغذ دیواری نانو نوع جدیدی از کاغذ دیواری است که با فناوری نوین نانو ساخته و طراحی می شود. این نوع از کاغذ مقاوم بوده و با محیط زیست سازگار است بدین جهت به سبب سلامت و کیفیت بالای آن مورد توجه افراد جهت استفاده در طراحی داخلی منزل و محل کار است و باتوجه به زیبایی و صرفه آن در ماندگاری می توان آنرا جایگزین مناسبی برای نقاشی و رنگ ساختمان در نظر گرفت.

وی افزود: برای افزایش کیفیت تولید در داخل باید زمینه های رقابت را فراهم نمود بدین جهت در تولید کاغذ دیواری و نیز سایر موارد تزیینی ساختمانی باید توسعه شرکتها و کارخانجات تولیدی و آزادسازی و تسهیل واردات مدنظر قرار گیرد.

فرایند ۲۴ ساعته ای که گاهی دو ماه هم طول می کشد

وی با اشاره به مشکلات واردات کاغذ دیواری اظهار داشت: بعد از سفارش از تولید تا حمل و تحویل حدود چهار تا شش ماه طول می کشد تا به ایران برسد. در زمان سفارش ۳۰ درصد مبلغ باید واریز شود اما زمانی که به بنادر ایران می رسد تا بانک ملی ارزش افزوده آنرا محاسبه کند گاهی یک سیر ۲۴ساعته تحویل بار دو ماه طول می کشد در صورتیکه واریز مبلغ ارزش افزوده هم بموقع پرداخت می شود.

وی با تأکید بر جایگاه ویژه تزئینات فضای داخلی در ساختمان سازی امروزی اظهار داشت: هر چند عواملی نظیر شرایط اقتصادی، افزایش قیمت تمام شده ساختمان، وضعیت بودجه مشتری و نوسان ارز بر روی بازار این صنف تاثیر منفی می گذارد اما تزیینات ساختمان به سبب اهمیت زیبایی بصری و ایجاد آرامش و حس خوب جزو لاینفک ساختمان سازی امروزی است و باید باتوجه به طیف وسیعی از آیتم های تزئینی که در بر می گیرد بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی درباب کنترل قیمت نصب کاغذ دیواری و دستمزد نصاب اضافه کرد: کلیه فروشندگان ملزم به رعایت نرخها هستند و در صورت تخلف و افزایش نرخ در صورت باخبر شدن، اتحادیه نظارت و رسیدگی خواهدنمود.

منبع:

1402/02/25
10:36:12
5.0 / 5
358
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو