رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام كرد

آخرین قیمت سکه و طلا

آخرین قیمت سکه و طلا

به گزارش تولیدو، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با اشاره به اینکه قیمت سکه و طلا در بازار داخلی، دنباله رو افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی که از روزهای پایانی هفته اوج گرفته و البته نوسان افزایشی نرخ ارز در داخل، بر مداری صعودی است، اظهار داشت که خوشبختانه این روند، برخلاف گذشته ها به ایجاد تقاضای کاذب در بازار سکه و طلا منجر نشده است.


نادر بذرافشان در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی اظهار نمود: در هفته ای که گذشت تا روز سه شنبه تغییرات قیمت اونس جهانی طلا در حدود پنج الی شش دلار بود اما از پس از ظهر روز چهارشنبه، روند افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی آغاز و ادامه دار شد؛ هر اونس طلا حدود ۴۷ دلار نسبت به ابتدای هفته رشد و به کانال ۱۸۰۰ دلار صعود کرد. از طرفی نوسان های افزایشی نرخ ارز در بازار داخل بر روند افزایش قیمتها در بازار سکه و طلا اثرگذار عمل کرد و منجر به ثبت روند افزایشی قیمتها نسبت به ابتدای هفته شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: بدین ترتیب افزایش توامان اونس جهانی طلا در بازارهای خارجی و افزایش نرخ ارز در بازارهای داخلی سبب شد که در مجموع طی این هفته، افزایش ۲۲۰ هزار تومانی هر مثقال طلا ۱۷ عیار را شاهد باشیم. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در این هفته ۵۱ هزار افزایش قیمت پیدا کرد.
وی در ارتباط با تغییرات قیمت سکه و طلا در بازار داخل و آخرین قیمت های معاملاتی در انتها هفته، اظهار داشت: در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) هر قطعه سکه با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته به ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. همینطور هر قطعه سکه تمام طرح قدیم هم ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به ابتدای هفته ۷۰۰ هزار تومان افزایش بها داشته است. نیم سکه و ربع سکه هم به ترتیب ۴۰۰ هزار تومان (نیم سکه) و ۴۵۰ هزار تومان (ربع سکه) افزایش قیمت پیدا کرده اند و در انتها هفته نیم سکه ۹ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان و ربع سکه شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است. سکه های گرمی هم با ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ابتدای هفته، به سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در انتها هفته رسید.
بذرافشان اعلام نمود: در آخرین معاملات پایانی هفته، هر مثقال طلا شش میلیون و ۷۸۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۵۶۶ هزار تومان معامله شد که همانطور که اشاره شد، هر مثقال طلا (۱۷عیار) ۲۲۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۱ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته افزایش قیمت داشته اند.

حباب سکه از ۲ میلیون به کانال ۱.۸ میلیون تومان برگشت
وی در ارتباط با آخرین وضعیت حباب سکه هم اظهار داشت: حباب سکه هم در این هفته نوسان های خاصی داشت و در طول هفته به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان هم رسید اما مجدد به یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان طی هفته بازگشت هم اکنون هر قطعه سکه دارای حدواً یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان حباب است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: این التهاب افزایش قیمتها در بازار سکه و طلای داخلی و همینطور افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی، همچون گذشته که با افزایش قیمت ها، تقاضا هم افزایش پیدا می کرد و بر التهاب ها می افزود، خوشبختانه اینبار این روند صعودی قیمتها طی هفته های اخیر، منجر به افزایش تقاضا نشد. بازار روال عادی خویش را طی می کند و تقاضای کاذب به وجود نیامده است.
بذرافشان در انتها تصریح کرد: درصورتیکه نظارت ها در ارتباط با نرخ ارز و کنترل آن توسط بانک مرکزی بیشتر صورت گیرد و همینطور سیاست ها در خصوص انتشار اوراق سکه در بورس کالا، ادامه دار باشد و قیمت اعلامی از بازار داخل فاصله بیشتری (پایین تر از قیمت در بازار) بگیرد، می تواند نقش مهمی در روند ثبات و حتی کاهش قیمتها در بازار آزاد داشته باشد.
منبع:

1401/09/12
10:06:23
5.0 / 5
264
تگهای خبر: بازار , بانك مركزی , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تولیدو