رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد

شروع واردات ایران با بهره گیری از رمزارزها

شروع واردات ایران با بهره گیری از رمزارزها

رییس سازمان توسعه تجارت از شروع ثبت سفارش واردات با بهره گیری از رمزارزها آگاهی داد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، علی رضا پیمان پاک در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: این هفته نخستین ثبت سفارش رسمی واردات با رمز ارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت صورت گرفت.
به گفته ی ایشان، تا اختتام شهریور ماه، استفاده از رمز ارزها و قراردادهای هوشمند به شکل گسترده در تجارت خارجی به کشورهای هدف عمومیت خواهد یافت.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، قبل از این هیئت دولت در پاییز ۱۳۹۹ مصوب کرده بود: بر طبق این اصلاحیه، رمز ارزهای استخراج شده برمبنای مجوزهای صادره این تصویب نامه فقط برای تامین ارز واردات کشور و بر طبق مقرراتی که بانک مرکزی تعیین می کند، قابل مبادله خواهند بود.
هم چنین، استخراج کنندگان باید رمز ارز دست اول تولیدشده را تا سقف مجاز و بصورت مستقیم (بدون واسطه) به کانال های معرفی شده بانک مرکزی عرضه کنند.
افزون بر این، سقف مجاز رمز ارز استخراج شده و قابل مبادله توسط هر واحد استخراج کننده، برمبنای میزان انرژی مصرف شده از طرف آن واحد، طبق دستورالعملی که توسط وزارت نیرو تدوین می شود، تعیین و بصورت دوره ای به بانک مرکزی اعلام می شود.
در زمستان سال قبل نیز جلسه کارگروه مشترک ارزی میان وزارت صمت و بانک مرکزی برای نهایی کردن ساز و کار استفاده از رمزارزها در تجارت خارجی برگزار و مقدمات اجرائی آن تصویب شده بود.1401/05/19
11:46:57
5.0 / 5
32
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
تولیدو